O przedszkolu

Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” przy ul. J. Pawła II 21 w Szubinie rozpoczęło swoją działalność 1 września 2011 roku i jest filią Przedszkola w Nakle n. Notecią.

Od 1 września 2019r. siedziba przedszkola znajduje się w nowo wybudowanym obiekcie na ul. Św. Marcina 13A w Szubinie.

Proces edukacji w naszych przedszkolach trwa przez cały dzień, a nie tylko w czasie tzw. zajęć planowanych i jest ciągiem pełnowartościowych sytuacji edukacyjnych.

Podstawą prowadzenia wszelkich działań wychowawczo – dydaktycznych nauczyciela jest takt, kultura osobista i pedagogiczna.

Pragniemy poinformować Rodziców, że Wasze Pociechy mogą rozpocząć edukację szkolną w naszym Przedszkolu.

Zadaniem „Słoneczka” jest organizowanie różnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających nawiązywaniu przez dziecko zróżnicowanych kontaktów społecznych, wchodzenie w różne interakcje osobowe, nawiązywaniu przyjaźni , realizowaniu dążeń dziecka do wypowiadania siebie w twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej i werbalnej. Przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku, które posiada przestrzenne słoneczne sale pozwalające na realizacje zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych na najwyższym poziomie.

Nasze Przedszkole jako jedyne na terenie powiatu nakielskiego zostało od podstaw zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami unijnymi (ustawa o budownictwie placówek oświatowych). Jest pozbawione barier architektonicznych, więc dostępne dla każdego dziecka. Plac zabaw wyposażony jest w bezpieczne, atestowane zabawki (np. zjeżdżalnie, domki interaktywne, tunele, drabinki spinaczkowe itp.). Teren placu wyłożony jest sztuczną trawą co sprawie poczucie czystości i komfortu. Ponadto wyjście na plac zabaw jest tak zaprojektowane, aby dzieci miały możliwość wychodzenia bezpośrednio ze swoich sal.

Przedszkole jest czynne w godzinach 6.30 – 16.30.